Fest ne Big Brother per nder te 8 Marsit

performimiNdërkohë, spektakli vazhdon ende me emocione dhe të papritura.
Armandi, opinionisti, jep mendimin e tij për djemtë dhe thotë se kjo situatë është e paparashikueshme dhe se nuk e priste që Arditi të shpëtohej nga vajzat e shtëpisë. Aty janë krijuar tre pole të forta, sipas tij, ku në njërin krah është Arditi, që është inteligjent; Nga ana tjetër është Meridiani; Të dy të kryesuar nga Viola, e cila nuk është as andej as këtej, sipas Armand Pezës. “Ajo bën lojë dyfishe por është dhe e këndshme kur e dëgjon. Me ato lapsuset, bëhet shumë interesante”, shprehet ai.

Ndërsa vajzat në shtëpi janë duke kënduar këngë të ndryshme për nënën. Arbana krijon një lidhje dhe u thotë se për herë të parë është një 8 Mars ndryshe për to.

Ndërkohë, Arbana lidhet me djemtë dhe i fton ata të dalin në oborr për të filluar festën për vajzat.

Ajo lidhet sërish me vajzat, të cilat i fton në oborr për të filluar festën. Të gjitha brohorasin nga gëzimi, kur shikojnë një ambient të zbukuruar posaçërisht për to dhe djemtë të veshur me veshjet karakteristike dhe duke performuar vallen mashkullore, sipas urdhrit të Vëllait të Madh.
Muzika që i shoqëron dhe performanca e djemve e shndërron shtëpinë në një festë të vërtetë.

Arbana u komunikon banorëve se i shpëtuari prej djemve është Arditi.

Daniela le shtepine e Big Brother 7

DANIELA

Arbana tashmë ka marrë zarfin me banorin e eliminuar, ndërkohë që të gjithë banorët mezi presin të dëgjojnë emrin e atyre të cilët u kanë shpëtuar eliminimit. Të parët që shpëtojnë janë Rigelsi dhe Jona. Pas tyre shpëton Esida dhe Eraldi. Të tretët shpëtojnë Arditi dhe Violeta.
Të shpëtuarit e tjerë janë Meridiani dhe Mikela. Ndërkohë që mbetet vetëm çifti Daniela-Fatjon.

Arbana sqaron se votimi ka qenë për njërin prej banorëve dhe jo në çift e për këtë, mes Danielës dhe Fatjonit, do të dalë vetëm njëri prej tyre.

Banori që do të lërë shtëpinë, duke hequr dorë nga çmimi i madh, është Daniela.

Pasi përshëndetet me banorët e tjerë, Daniela detyrohet të lërë shtëpinë, me gjithë keqardhjen që reflekton në fytyrë, e shoqëruar nga Valeri deri te dera e jashtme.

Fillojn skenat erotike ne Big Brother 7

erald-esida-puthje-4.3

Esida dhe Eraldi, janë dy prej banorëve të shtëpisë, që e kanë marrë shumë seriozisht të qënurit çift në lojë. Ata prej ditësh flenë bashkë dhe herë pas herë shkëmbejnë puthje dhe ledhatime gjatë natës. Eraldi shkon tek Esida, e cila qëndron shtrirë në krevat dhe e puth disa herë. Duket që Esidës i pëlqen shumë kjo situatë dhe ia kthen puthjet Eraldit plot dëshirë.

Eraldi i tregon Esidës që ka menduar shumë për emrin e personalitetit të fshehur në shtëpi. Ai shprehet se do ta gjejë patjetër personazhin që t’i shpëtoj nominimit të javës. Ndërsa Esida nuk është shumë e interesuar ta zbulojë këtë mister, duke thënë që ajo shkon mirë me të gjithë dhe nuk pret ta nominojë asnjë. Eraldi qesh dhe i kujton asaj që Esterina mund ta nominojë pa frikë, duke qenë se ende i mban inat Eraldit që e ndërrojë atë me Esidën.

Esida i tregon Eraldit se i ka kërkuar me shaka Esterinës që t’i bëjë masazh, por ajo i është përgjigjur me ironi duke i thënë: “Të ta bëj Eraldi, se ai di shumë mirë të bëj masazh”. Kjo përgjigje e Esterinës duket që nuk i ka pëlqyer Esidën, e cila fillon të xhelozojë me Eraldin. Ai qesh dhe i tregon se here pas here Esterina i kërkonte masazh, por ai vetëm një herë i ka fërkuar qafën, duke shtuar se kjo ka ndodhur ditët e para.

Ndërkohë, Esterina lahet në dush. Eraldi i thotë Esidës se ajo po e harxhon kastile ujin e ngrohtë që të mos lahet ai. Esida e nxit që të shkojë ta ngacmojë dhe ta nxjerrë nga dushi Esterinën. Ai merr rrobat dhe ikën të lahet, duke mos harruar që ta ftojë Esidën të lahen bashkë.

Ardijana, e eliminuara e javes se pare

ardijana-elim-28.2.

Arbana merr zarfin me emrin e banorit të eliminuar dhe pas një suspance të gjatë, lexon se emri i banores së eliminuar është Ardijana.

Ajo merr një komunikim nga opinionisti jonë, duke theksuar se parashikimi i tij nuk ka dalë i saktë, pasi Armand Peza mendonte se e eliminuara do të ishte Esterina.
Opinionisti mendon se publiku është i paparshikueshëm dhe se vendimi i tyre ka qenë që jashtë shtëpisë më të madhe në Shqipëri të jetë Ardijana për arsyet që vetëm publiku mund t’i dijë.

Ai thekson se Ardijana është penalzur vetëm pas këtij vendimi të Vëllait të Madh dhe se i vjen keq që qëndrimi i saj në shtëpi zgjati për kaq pak kohë.

Dy të eliminuarit e parë: Andia dhe Ervini

IMG_7787Arbana fton në studio dy të eliminuarit e parë, Andian dhe Ervinin, të cilët siç jemi njoftuar, do të jenë pjesë e spektaklit në çdo javë.

Pas pyetjes së Arbanës se si e ka kaluar këtë javë, Andia thotë se ka qenë një javë e qetë, por është kritikuar nga të gjithë njerëzit jashtë për arsyen se përse e bëri. Ajo sqaron se nuk e ka biseduar me Ervinin vendimin që do të merrte, pasi nuk e dinte që do të arrinte ta penalizonte, madje për këtë i kërkon falje.
Ervini thotë se e kuptoi shumë mirë arsyen e saj, pasi deri diku edhe vetë ndodhet në të njëjtën situatë, duke qenë se ka jetuar larg familjes, por do të ishte më e drejtë që ta diskutonte më parë me të para se të merrte një vendim.

Arbana mendon se i vetmi që e vuan këtë situatë, është Ervini, pasi Andia ka marrë vendimin e duhur, ashtu siç e ka ndier në atë moment.

Ndërsa Armand Peza e përgëzon për vendimin, pasi mendon se ishte i duhuri dhe nuk e paragjykon për këtë. Ndërsa për Ervinin thotë se përgëzon qetësinë që e karakterizon.

Pasi përshëndetet me dy banorët, Arban njofton se këtë natë do të ketë një banor të eliminuar.

Homoseksualiteti ne Big Brother 7?

homoseksualiteti-27.2.14Banorët ndodhen në oborr duke shijuar diellin dhe Enkelejdi përfiton nga rasti që ndodhen të gjithë aty për të hedhur një temë në diskutim. Ai u sugjeron banorëve që të diskutojnë për homoseksualitetin dhe të gjithë fillojnë të japin mendimet e tyre në lidhje me një temë kaq shumë të diskutuar në shoqëri.

Opinionet e banorëve janë të ndryshme, por ajo që bie më shumë në sy është fakti se të gjithë mendojnë se është e drejtë e gjithsecilit që të ketë prirje të caktuara seksuale. Fatjoni dhe Mikela janë dy banorët që diskutojnë më shumë sepse kundërshtojnë mendimin e njëri-tjetrit. Fatjoni thotë se ai nuk është kundër prirjeve seksuale të disa personave, por është kundër martesave midis personave të të njëjtit seks. “Unë jam kundër birësimit të fëmijëve” thotë Fatjoni dhe më pas shton “problemi është në momentin që ai fëmijë rritet dhe do të ndjehet ndryshe nga bashkëmoshatarët e tij që do të kenë një familja normale”.

Mikela e kundërshton duke i thënë se është e drejtë e çdokujt që të bëjë ç’të dojë me jetën e tij, deri në momentin që nuk cenon askënd. “Një fëmijë është më mirë të rritet me dy prindër që e duan, pavarësisht prirjeve të tyre seksuale” thotë Mikela. “Ata janë dy njerëz që duan njëri-tjetrin, unë mendoj se asgjë e keqe nuk i ka ardhur botës nga dashuria” thotë më pas Mikela dhe mendimi i saj përkrahet edhe nga banorë të tjerë.

Në këtë mënyrë të gjithë banorët diskutojnë, të ndarë në dy grupe, pro dhe kundër homoseksualitetit dhe martesave mes tyre. Biseda e tyre ndërpritet sepse ata duhet të zhvillojnë provën finale të kërcimit dhe tre vajzat do të duhet të përzgjedhin dy çiftet fituese të provës.

Big Brother Albania 7 sonte

Big Brother Albania 7 Live24 orë në 24 në dy kanalet e dedikuar në Digitalb.

Cilët do të jenë banorët? Sa do të përshtaten me njëri -tjetrin? Cilat do të jenë strategjitë e qëndrimit gjatë dhe të fitores? Aventura e re nga sot, ora 20:50 në Top Channel & Digitalb, me spektaklin e prezantuar nga Arbana Osmani.